Rulett első osztályos matematikája
Nem akarok sokat köntörfalazni. Az online rulettjátékok különböző algoritmusokra épülnek. Ennek egyike a jól tetten érhető matematikai összefüggések. (Ez mellett még sok más is van. Ezeket folyamatosan be is fogom mutatni)
Azt hiszem, többen vannak azok, akik úgy gondolják, hogy a rulettjáték legyőzhetetlen. Ha elővesszük a logikánkat, akkor rá kell jönnünk, hogy vannak megkerülhetetlen összefüggések, amik éppen abból fakadnak, hogy az algoritmusokat emberek állították össze egy programban, ami valóban véletlenszerűen, de nem összefüggéstelenül generálják a számokat. Ezek nagyon is egymásra épülő matematikai összefüggések.
A teljes képet a hitelesség miatt tettem be. A számsort kinagyítottam, hogy érthető legyen a magyarázó szöveg.
Rulett matematika
Gondolom a legegyszerűbb összefüggést a rulett kihúzott számai között már magad is felfedezted. Nem kell magyaráznom miért, lesz 14+4=18
Ha ennyiből állna, már rohanhatnál is degeszre keresni magadat. Mielőtt ezt megpróbálnád, azért várj még egy kicsit, mert bár logikus, azért nem ilyen egyszerű.
A 4 és a 18 között van egy rejtett szám (3), ami a 4 és az 1(8) különbözete. Ha ezt hozzáadjuk 18+3=21. Máris megvan a következő szám.
Eddig azt hiszem érthető. De hogyan kerül ide a 12-es szám. Ennek a magyarázata még egyszerűbb.
A rulett előszeretettem fordítja meg a számokat. Ezek a következők. (12/21...13/31...23/32) Van még más ilyen finomság is, de azt majd később.
Az egyik ilyen finomság a rulettben éppen a 22-es számmal mutatható be, mint visszatérő formáció. Egy szám után (12) gyakran következik az előző szám (21) utáni, vagy az előtti következő számként.
A Könnyebb megjegyezhetőség miatt, ezt nevezzük el "ÁTLÓS" találatnak.
Ez azt jelenti, hogy lehetett volna 20-as is. Ha ez megjelenik, akkor többszöri ismétlődésre lehet számítani.
Most akár meg is foghatnál azzal, jó, de hogyan jöhet a 22 után a 16-os szám?
A 22 előtti két szám a 21, és a 12, ami a rulett matematika nyelvén 3+3=6. Ha ezt levonjuk a 22-ből, akkor megkapjuk a 16-ot.
Az ezt követő 19-es rulettszám már egy kicsit összetettebb. Matematikailag is letudom követni, de inkább egy egyszerűbb és gyakorta előforduló sémát mutatok be. A 19-es szám a rulettasztalon pontosan a 16-os és a 22-es szám közé esik.
Érdemes figyelni a számok helyzetét a rulettasztalon. A leggyakoribb a fenti formáció. Előbb a két szélső szám pörög ki, majd a kettő közötti. Ez lehet függőleges, vagy vízszintes sorokban egyaránt.
(Csak az érdeklődők kedvéért. A 22-es szám belső értéke 1, azaz ha a 22-es számot kétfelé bontjuk, akkor a két számmal elvégzett művelet 2 osztva 2-vel=1..ha ezt levonjuk a ketté bontott 2+2=4 számból, akkor 4-1=3 számot kapjuk, amit a 16-hoz adva a 19-es számot eredményezi. Senki ne várja, hogy a program megkönnyíti a számolási műveleteket, mivel azokat nem a hagyományos módon kezeli. )
A 19 után a helyiérték számszerű értékeit adja össze. 16 és 19 = 1+1 = 2. Az ezt követő 17 pedig logikusan és olyan egyszerű összefüggésben jelenik meg, mint a (14+4=18), csak itt fordítottan.
Ezután következnek a 18,20,11,1,8-as számok. Ebben már elhiszem,hogy nem látod meg az összefüggést.
Legközelebb ezt fogom levezetni, mert a rulett játéknak ez a legszebb része. Annyira bonyolultan egyszerű, hogy már a képtelenséggel határos. Pedig semmi más nem kell hozzá, mint az, hogy elszakadj a hagyományos matematikai gondolkodástól, és elkezd a számokat másképpen látni, más összefüggésben és más értelmezést adni nekik.Megfogod látni mennyire egyszerű.
FONTOS! Nem a számokat kell kitalálnod, hanem a trendeket kell felismerned ahhoz, hogy eljuss a számokhoz.
Egy jó tanács: Ne valódi pénzzel kísérletezz! Korlátlan gyakorlójáték áll rendelkezésre indításonként 1000 euróval.
Akkor szerencsés gyakorlójátékot kívánok!
Kapcsolódó oldalak: